X

جزئیات پروژه

آب نمایش فجر آفرینان

اولین پرده نمایش آبی در ایران با نام فجر آفرینان واقع در باغ موزه دفاع مقدس، به مناسبت دهه فجر، توسط شرکت سگال مدیا ساخته شده است.

آنهایی که به بازدید از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می روند،می توانند تصویر حماسه های مختلف تاریخ ایران را روی پرده ای از آب تماشا کنند. این آب نمایش که بدون شک نظر تمام تماشاگران را به خود جلب می کند، یک پرده اصلی دارد، که توسط دو پمپ هر کدام با قدرت 60 کیلو وات و به شکل یک نیم دایره با ارتفاع تقریبی 17متر در 40متر ساخته شده است، با استفاده از این مجموعه، تصاویر و نوشته های مربوط به دفاع مقدس برای بازدیدکنندگان به نمایش در می آید.

برای کسانی که به موزه می آیند، در بخش باغ دره جشنواره ای از نور، با 16 میلیون طیف رنگی،آب و آتش فراهم شده تا هر شب به تناسب زمان، فستیوال نوری در آنجا بر پا شود. برای اجرای این نمایش بزرگ، در داخل دریاچه موزه صد فواره آب باچیدمان یک دایره به قطر 30 متر و با ارتفاع 15 متر در 256 متر برای نمایش لیزری طراحی شده است. نور، لیزر و صدا در میان این فواره های بلند فضای منحصر به فردی را پیشکش بازدید کنندگان موزه می کند. فضایی که با استفاده از 44 دستگاه مه ساز شرایطی را برای بیننده به وجود می آورد که تا به حال در ایران شاهد آن نبوده است.

  • محل اجرا : ایران - تهران
  • کارفرما : موزه دفاع مقدس
  • تاریخ اجرا : 1395
  • :
  • :
آب نمایش تشنگی ، سلوک مشاهده پروژه قبلی

انتخابگر پوسته